اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند به هر گزینه و روش درمان در دندانپزشکی مدرن گفته می شود که تمرکز خود را بر روی اصلاح عیب های مادرزادی و یا به وجود آمده در طی طول عمر بیمار که باعث بد شکل شدن و یا از دست رفتن دندان های طبیعی فرد می شود گفته می شود ، این روش های درمان در دندانپزشکی می تواند شامل یک یا چند درمان همزمان یا تکی باشد ، به طور مثال استفاده از لمینت دندان یا کامپوزیت دندان جهت برطرف کردن بد رنگی و کجی دندان ها و یا استفاده از ایمپلنت جهت جایگزینی دندان های از دست رفته که منجر به بازگشت لبخند و عملکرد طبیعی بیمار می شود.

اصلاح طرح لبخند معمولا با معیارهایی همراه می باشد ، رنگ پوست و چهار چوب صورت بیشترین تاثیر در چگونگی اصلاح طرح لبخند دارند ، گاهی جهت بهبود ظاهر لبخند درمان هایی مثل اصلاح لبخند لثه ای برای افرادی که از نمایان شدن بیش از حد لثه رنج می برند انجام می شود.

بلیچینگ در اصلاح طرح لبخند

گاهی اصلاح طرح لبخند تنها با یک گزینه ساده متحول می شود ، افرادی که دندانهای مرتب و خوش فرمی دارند اما از بدرنگی و زردی دندانها شکایت دارند با درمان بلیچینگ می توانند با حداقل زمان و هزینه دندانپزشکی به لبخندی درخشان و جذاب دست یابند.

سفید کردن دندان

اگر سفیدی بیشتری در دندان مد نظر دارید ( سوپر بلیچ ) ، بهتر است انتظار خود را با دندانپزشک زیبایی در میان بگذارید ، سفید کردن دندان با روش کامپوزیت دندان و یا لمینت دندان مزایایی مانند عدم رنگ گرفتگی و ترمیم دندان های آسیب دیده و لب پریده را به همراه دارد.

یکی از مزایای کامپوزیت ونیر ، امکان جایگزین شدن این موارد با مواد نقره ای رنگ به نام آمالگام است ، کامپوزیت ونیر همرنگ دندان است و به جهت قابلیت فرم دهی می تواند ظاهر دندان های خلفی و قدامی را بازگرداند.

در هر صورت در انتخاب رنگ دندان با دندانپزشک زیبایی مشورت کنید و به خاطر داشته باشید رنگ دندان تاثیر زیادی در جوان تر به نظر رسیدن و مسن تر به نظر رسیدن صورت دارد.

دندانپزشک زیبایی تعادل را میان رنگ طبیعی دندان ، رنگ صورت و مو رعایت می کند و یک لبخند درخشان و هماهنگ را ارائه می دهد.

مرتب کردن دندان ها

بسیاری از افراد به دلایل مختل دچار به هم ریختگی و همپوشانی دندان ها می شوند ، البته فاصله بین دندان نیز یکی دیگر از مواردی است که لبخند فرد را دچار صدمه بصری می کند ، درمان معمول این چنین ناهنجاری هایی با ارتودنسی انجام می شود ، اما در دندانپزشکی زیبایی مدرن امروزه درمان های زیبایی دندان برای موارد خفیف به هم ریختگی دندانی با زمان کمتر و مزایای بیشتری همراه است.

روش کامپوزیت ونیر و لمینت دندان طی یک الی دو جلسه دندان های شما را مرتب ، سفید و خوش فرم می کند ، هر چند این روش ها مناسب همه افراد نیست و باید با دندانپزشک زیبایی مشورت به عمل آید.

نقش ایمپلنت در اصلاح طرح لبخند

درمان ایمپلنت در اولین منظور جهت بازگردانی عمل جویدن و جلوگیری از کاهش ارتفاع صورت به واسطه تحلیل استخوان فک می باشد ، اما ایمپلنت مزایای بی شمار دیگری نیز دارد ، این مزایا شامل بهبود لبخند و بهبود فرم صورت و جلوگیری از پیری زودرس نیز می باشد.

حتی نبود یک دندان نیز می تواند لبخند شما را تحت تاثیر قرار دهد ، ایمپلنت درمان منحصر به فرد در اصلاح طرح لبخند می باشد که در تمام سنین و شرایط بی دندانی کاربرد وسیعی دارد.

افزایش طول تاج دندان

داشتن دندان های بلند چهره را جوانتر نشان می دهد ، متاسفانه افزایش سن منجر به کاهش و فرسودگی دندان ها می شود ، حتی اگر دچار لبخند لثه ای نیز باشید مشکل به مراتب بیشتر می شود ، اصلاح طرح لبخند به کمک روش های جراحی لثه با لیزر و استفاده از روکش های سرامیکی دندان های بلند ، در صورت تمایل مربعی و زیباتر را بدست خواهید آورد.

خط لبخند چیست؟

خط لبخند در اصلاح طرح لبخند به این معنی است که در وضعیت ایده آل باید انحنای لب پایینی هنگام لبخند زدن با لبه های دندان های بالایی امتداد پیدا کند.

مشخصه های دیگری مانند تناسب دندان نیز ملاک است ، بسیاری از افراد نسبت عرض و طول دندان ها که ۴ به ۵ است را در دو دندان جلویی لبخند زیبا می نامند.

در هر صورت یک دندانپزشک ماهر می تواند دندان ها را طوری اصلاح کند که به چهره بیمار ظاهری مردانه تر و یا زنانه تر ببخشد.

چگونگی اصلاح طرح لبخند

توصیه می شود قبل از هر گونه درمان زیبایی مانند لمینت دندان و کامپوزیت ونیر از سلامت عمومی دهان و دندان های خود مانند پوسیدگی ها و مشکلات لثه اطمینان حاصل کنید ، به طور مثال مشکل چفت نشدن دندان ها روی هم اگر درمان نشود ، درمان های دیگر مثل لمینت دندان را دچار مشکل می کند.

در هر حال با درمان مثلا مشکل چفت نشدن دندان ها روی هم رضایت بیشتری را بعمل می آورد هر چند طول درمان طولانی تر نیز می شود اما ظاهر فک و دندان را بهبود می بخشد.

در طول درمان های اصلاح طرح لبخند متخصصین شامل متخصص اندو ، متخصص پریو ، متخصص ارتودنسی و اگر نیاز به درمان ایمپلنت باشد جراح فک و صورت نیز با شما ملاقات خواهد کرد.

همچنین عملیات قالب گیری نیز در طول درمان ممکن است مورد نیاز باشد.

ماندگاری اصلاح طرح لبخند

با توجه به نوع درمان مورد استفاده در اصلاح طرح لبخند مراقبت های مورد نیاز آن ها می تواند تا حد زیادی در طول عمر و ماندگاری اصلاح طرح لبخند تاثیر گذار باشد.

رعایت نکات بهداشتی مانند مسواک زدن و نخ دندان ، و اگر دندان های خود را با بلچینگ سفید کرده اید رعایت در نوشیدن برخی نوشیدنی ها می تواند تا حد زیادی در ماندگاری اصلاح طرح لبخند نقش داشته باشد.

مواد مورد استفاده و تجربه دندانپزشک زیبایی نیز نقش بسازی در ماندگاری اصلاح طرح لبخند دارد.

هزینه اصلاح طرح لبخند

هزینه اصلاح طرح لبخند با توجه به درمان های مورد استفاده متغیر است ، فعلا ما قیمت ایمپلنت دندان را در دسترس قرار داده ایم ، اما شما می توانید با تماس با ما از نحوه انجام و هزینه اصلاح طرح لبخند اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا با مراجعه و مشخص شدن طرح درمان قیمت های دقیق تری به دست آورید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...