×

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی پایه ای تیتانیومی که درون استخوان فک بالا و پایین قابل کاشتن است و به عنوان ریشه دندان جهت نگهداری روکش هایی که جایگزین تاج دندان می شود استفاده است.

ایمپلنت

این ریشه های مصنوعی پس از اینکه در استخوان محکم شدند ، دندان های جدید (پروتز دندانی ) روی این ریشه ها نصب می گردد و این دندان ها کاملا از هر نظر شبیه به دندانهای طبیعی هستند و احساس می گردند.

درصد موفقیت انجام ایمپلنت

درصد موفقیت انجام ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد که در بیماران مختلف متفاوت است. حتی این مسئله در مورد کاشت دندان در فک بالا و پایین نیز تفاوت دارد. به طور متوسط میزان موفقیت ایمپلنتهای دندانی ۹۵% گزارش شده است.

بهترین زمان قرار دادن ایمپلنت

بهترین حالت و زمان کاشت دندان ، کاشت ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان است.

در صورتی که دندان از دست رفته ، عفونی نباشد و مقدار زیادی استخوان در اثر عفونت از دست نرفته باشد ، شانس زیادی برای برای جایگزینی همزمان ایمپلنت وجود دارد.

کاشتن ایمپلنت

در مورد دندانهایی خلفی که معمولاً چند ریشه هستند و مخصوصاً اولین دندانهای خلفی بزرگ که دو یا سه ریشه است ، جایگزین همزمان دندان کشیده و کاشت معمولاً مقدور نیست و بهتر است حدود ۶ هفته صبر کرد.

معمولاً پس از کشیدن دندان مقداری تحلیل استخوان اتفاق می افتد ، دندانپزشک تا حد امکان سعی می کند بلافاصله پس از کشیدن دندان اگر شرایط فراهم باشد ، ایمپلنت را در حفره دندان کشیده شده جایگزین کند.

جهت کاشت یک یا چند ایمپلنت خلفی ، سطح کافی استخوان برای کاشت دندان نیاز است و تراکم مطلوب استخوان باید وجود داشته باشد به دلیل اینکه ایمپلنت ها در استخوان فک جاسازی می شوند. بنابر این بیمار باید سطح کافی بر روی استخوان فک خود داشته باشد.

ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که با دندان مصنوعی متحرک نمی توانند عمل جویدن را براحتی انجام دهند. مخصوصا زمانی که لثه های شما به واسطه استفاده از پروتز متحرک تحلیل رفته است.

کسانی که دندانهای خود را از دست داده اند و نمی خواهند دندان مصنوعی متحرک داشته باشند. مخصوصا جوانان

کسانی که احتیاج به بریج (پروتز ثابت) دارند ولی نمی خواهند دندان های سالم مجاور جای خالی دندان از دست رفته شان آسیب ببیند یا تراشیده شود .

کسانی که تمایل به داشتن دندان هایی بامشابهت خیلی نزدیک به دندانهای طبیعی دارند.

مزایای ایمپلنت های دندان چیست؟

مزایای ایمپلنت
حفظ زیبایی ، سلامتی بیشتر به واسطه تغذیه مناسب

ایمپلنت همچنین برخی از مزایای کلیدی برای سلامتی دهان و دندان شما را فراهم می کند:

جلوگیری از تحلیل استخوان و پیری زودرس
جلوگیری از تحلیل لثه
حفظ زیبایی و اعتماد به نفس بیشتر
سلامتی بیشتر به واسطه تغذیه مناسب
توانایی لذت بردن از یک رژیم غذایی متنوع
صحبت کردن عادی
بدون ترس از “لغزش” و یا از دست دادن دندان ها

با استفاده از ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود می توانید از یک لبخند زیبا و طبیعی برخوردار شوید.

استفاده بیماران از ایمپلنت های دندانی میزان موفقیت بیش از 95 درصد را نشان می دهند و از یک لبخند پایدار برخوردارند که طول عمر آنها با مراقبت های بهداشت دهان و دندان دائمی می شود. اگر دندان های خود را از دست داده اید ما به شما کمک می کنیم لبخند خود را با ایمپلنت های دندانی بازگردانید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...