شرایط ایمپلنت

شرایط استفاده از درمان ایمپلنت

شرایط استفاده از درمان ایمپلنت معمولا برای عموم افراد که از سلامتی عمومی خوبی برخوردار هستند قابل انجام است مگر اینکه فرد از بیماری خاص یا به علت های دیگر توسط متخصص شرایط استفاده از درمان ایمپلنت را نداشته باشد.

سازگاری فلز تیتانیوم باعث شده بدن انسان کاملا پذیرای ایمپلنت دندان باشد و آن را پس نزند ، اما برای اینکه بتوانید از ایمپلنت استفاده کنید باید در مرحله اول لثه سالم و استخوان فک سالمی داشته باشید ؛ حتی در این شرایط نیز می توان پس از فراهم کردن شرایط لازم درمان ایمپلنت را انجام داد.

پیوند استخوان برای فراهم کردن شرایط استفاده از درمان ایمپلنت

اگر متخصص ایمپلنت پس از بررسی لازم و دیدن تصاویر از فک شما تشخیص داد شما استخوان لازم برای کاشت ایمپلنت را ندارید پس گزینه روی میز پیوند استخوان است، این درمان جانبی می تواند شرایط استفاده از درمان ایمپلنت را محیا سازد.

درمان سینوس عفونی و عمل سینوس لیفت

فک بالا برای دریافت ایمپلنت شرایط متفاوتی از فک پایین دارد ، وجود سینوس ها در فک بالا در بعضی موارد که تحلیل استخوان فک اتفاق افتاده باعث می شود امکان کاشت ایمپلنت در فک بالا محدودیت داشته باشد ، جهت افزایش استخوان و فراهم کردن شرایط مورد قبول محل کاشت ایمپلنت ، جراحی سینوس لیفت پیشنهاد می شود ؛ حتی اگر سینوس دچار عفونت شده باشد در این جراحی درمان سینوس عفونی نیز انجام می شود.

برخی شرایط جهت دریافت ایمپلنت دندان توسط فرد محدود شده است ، مثلا رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و درگیری با بیماری لثه ، همچنین اگر میخواهید از ایمپلنت استفاده کنید با مصرف سیگار را به حداقل برسانید.

مصرف سیگار مانع از التیام محل جراحی ایمپلنت می شود و ممکن است درمان را با شکست روبرو کند ، همچنین وجود بیماری هایی مانند دیابت کنترل نشده ، هموفیلی ، نقص ایمنی بدن باعث ایجاد محدودیت در دریافت ایمپلنت می شوند.