نحوه مراقبت از ایمپلنت

مراقبت از ایمپلنت دندان تفاوت چندانی با مراقبت از دندان های طبیعی ندارد. دندان های کاشته شده باید روزانه دو بار با مسواک و نخ دندان تمیز شده و اثری از پلاکت روی آنها باقی نماند. تمیز کردن دندان ها بعد از وعده های غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است و طول عمر ایمپلنت را بالا میبرد.

تجربه خوب یا بد بودن ایمپلنت را ، شما هستید که مشخص می کنید، می توانید با مراقبت صحیح و رعایت بهداشت تا همیشه لذت ببرید یا خود را درگیر مسائل مربوط به عدم نگهداری از ایمپلنت دندان کنید.

نحوه مراقبت از ایمپلنت چگونه است؟

مسواک‌ زدن به روش صحیح (طبق تجویز دندانپزشک) استفاده از مسواک‌های کوچک مخصوص برای تمیز کردن فضاهای بین ایمپلنت‌ها و دندان‌های طبیعی مجاور ، جلوگیری از تجمع مواد غذایی در فضاهای ذکر شده و جرم‌گیری دندان از تجمع پلاکت‌ها و عفونت بافت لثه جلوگیری کرده و به عملکرد موفق کاشت دندان کمک می کند.

ابزار مناسب برای بهداشت دهان و مراقبت های بعد از کاشت دندان

استفاده از مسواک نرم و کوچک معمولی یا برقی

استفاده از خمیردندان های جرم گیر با اثر ساییدگی کم

استفاده از نخ دندان

استفاده از دستگاه واتر جت

دستگاه واتر جت با فشار آب باعث تمیز شدن لابلای دندان ها می شود.

مراقبت از ایمپلنت با درمان دارویی

اگر در بافت اطراف ایمپلنت خونریزی و چرک وجود داشته باشد از دهان شویه کلرهگزیدین به مدت ۳ تا ۴ هفته استفاده می شود. در صورت وجود چرک و نشانه های تحلیل استخوان در رادیوگرافی برای ۱۰ روز از آنتی بیوتیک مناسب علیه میکروارگانیسم ها استفاده می شود.

بعد از کاشت دندان ، علاوه بر مراقبت های مستمر روزانه ای که باید در منزل انجام دهید ، ملاقات دندان پزشکتان هر سه یا شش ماه یک بار ضروری خواهد بود.

از دندان کاشته شده هر سال یک بار باید عکس برداری شود.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3٫00 out of 5)
Loading...