کاشت فوری ایمپلنت دندان مزایایی زیادی برای محافظت از بافت نرم و سخت دارد. هنگامی که این گزینه درمانی با استفاده از Bio-Oss یا کلاژن Bio-Oss و Bio-Gide با افزایش استخوان همزمان انجام شود نتایج قابل پیش بینی انتظار میرود.

مهر و موم کردن حفره دندانی با Mucograft Seal میتواند با محافظت از دیواره های گونه، وضعیت بافت نرم موجود در حفره دندان کشیده شده را بهبود ببخشد.

التیام خود انگیخته با کاشت فوری ایمپلنت دندان با Bio-Oss Collagen و Mucograft Seal

مورد بالینی: کاشت فوری ایمپلنت با GBR پس از التیام خود انگیخته

پس از کشیدن دندان بدون بلند کردن فلپ، به دقت دبریدمان حفره دندانی انجام میشود تا هر گونه بافت ملتهب برداشته شود. ۴ تا ۸ هفته (بسته به قطر دندان) به بافتهای نرم فرصت داده میشود تا التیام یابند.


پس از التیام بافت جراحی ایمپلنت انجام شده است. به اصلاح موقعیت پروتزی ایمپلنت دندان در سه بعد توجه ویژه ای میشود تا از ثبات اولیه خوبی برخوردار باشد.

نقص پیاله مانند در بعد فیشیال ایمپلنت با تکه استخوانی که از خود بیمار برداشته شده ، بازسازی شده است. و با لایه سطحی از Bio-Oss پوشانده شده است.

سپس ناحیه بازسازی شده استخوان با غشای Bio-Gide پوشانده میشود تا به صورت سد موقتی عمل کند.

پس از بریدن فلپ به وسیله برش موکوپریوستئال، بستن اولیه زخم بدون کشش انجام میشود. پروتز موقتی ایمپلنت پس از ۸ هفته در محل قرار میگیرد.

۷.۵ سال بعد مراجعه برای معاینه بالینی و عکس رادیوگرافی نشان میدهد نتایج درمان در بلند مدت از نظر زیبایی کاملا خوب بوده و دیواره استخوان فیشیال در CBCT سالم است.

کاشت فوری ایمپلنت همراه با بازسازی همزمان کانتور ستیغ استخوان به زیبایی نتایج منجر میشود. استفاده از Bio-Oss Collagen و  Mucograft Seal تهاجمی بودن درمان را به حداقل رسانده و بهبود بافت نرم را به حداکثر میرساند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...