ایمپلنت دندان

ایمپلنت در واقع جایگزین ریشه دندان می شود ایمپلنت دندان سپس تاج دندان روی آن قرار می گیرد جراحی توسط متخصص ایمپلنت انجام میگیرد و بدون درد است

مشاوره درباره قیمت ایمپلنت و شرایط پرداخت هزینه های ایمپلنت دندان

تخفیف های جذاب ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت CMI کره ای

تماس بگیرید

قیمت ایمپلنت آمریکایی اينترالاک

تماس بگیرید

قیمت ایمپلنت آمریکایی بايوهورايزن

تماس بگیرید

ایمپلنت

اگر تا به حال فکر می کردید با از دست دادن دندان دائمی دیگر دنیا به آخر رسیده و باید از روش های قدیمی برای جبران بی دندانی استفاده کنید باید بگوییم سخت در اشتباهید چون روش نوین ایمپلنت دندانی به خوبی این مسئله را پوشش می دهد.

تحلیل استخوان فک

کاشت ایمپلنت جلوی چه مشکلات دندانی را میگیرد؟

کاهش ارتفاع صورت و پیری زودرس

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید روند کاهش ارتفاع صورت پس از از دست رفتن دندان های دائمی انکار ناپذیر است ، اما خوشبختانه با وجود درمان ایمپلنت می توان این روند کاهش را متوقف کرد.

تحلیل لثه

با جای خالی دندان لثه به سرعت تحلیل می رود

تحلیل استخوان

تحلیل استخوان با نبود دندان شدت می گیرد

مشکلات تغذیه

به واسطه نبود دندان کافی تغذیه کافی صورت نمیگیرد

مشکل اعتماد به نفس

با نبود دندان خندیدن متوقف و باعث مشکلات روحی و اجتماعی جدی می شود

بیماری های ایمنی بدن

تغذیه نا مناسب باعث کمبود بعضی پروتئین ها و در نهایت یو تغذیه خواهد شد

از دست رفتن باقی دندان ها

با نبود چند دندان باقی دندان های مجاور کج و به سرعت دچار تخریب می شوند

انواع بی دندانی و کاربرد ایمپلنت

ایمپلنتهای دندانی دندانهای مصنوعی هستند که به صورت جراحی وارد فک می شوند تا دندان ها و پل های جایگزین مانند All of 4 را نگه دارند. چندین روش از ایمپلنتهای دندانی وجود دارد ، اما شایع ترین آنها ساختار پیچی شکل است که جایگزین ریشه دندان شما می شود. ایمپلنتهای دندانی برای افرادی ایده آل هستند که به علت آسیب به دندان، پوسیدگی بیش از حد دندان ، شکستگی کانال ریشه و دلایل دیگر دندان های دائمی را از دست داده اند.

ایمپلنت کامل قوس فک

ایمپلنت کامل قوس

در شرایط عالی فک می توان کل فک را ایمپلنت کرد و برای هر پایه ایمپلنت یک دندان در نظر گرفت.

ایمپلنت برای گرفتن لقی دندان

ایمپلنت برای گرفتن لقی دندان

اگر از دندان مصنوعی قدیمی استفاده می کنید ، به راحتی با چند پایه ایمپلنت آن را ثابت کنید.

ایمپلنت جایگزین چند دندان

ایمپلنت جایگزین چند دندان

ایمپلنت به جای چند دندان ، ایمپلنت برای جایگزینی چندین دندان استفاده می شود.

ایمپلنت جایگزین یک دندان

ایمپلنت جایگزین یک دندان

ایمپلنت را می توان به جای یک دندان از دست رفته جایگزین کرد.

ایمپلنت از دو قسمت ریشه (فیکچر) و تاج (آباتمنت) تشکیل گردیده است و می‌تواند در مواردی که یک دندان یا تعدادی از دندان‌ها از دست رفته باشد (به صورت گروهی یا تک تک) و یا کمک به محل اتصال پروتز به فک (برای جلوگیری از حرکت و لق بودن پروتز) مورد استفاده قرار گیرد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت دندانی پایه ای از جنس تیتانیوم که درون استخوان فک بالا یا پایین کاشته می شود و به عنوان ریشه دندان جهت نگهداری روکش هایی که دندان های جدید (پروتز دندانی ) روی این ریشه ها نصب می گردد و جایگزین تاج دندان می شود قابل استفاده است.

موفقیت

درصد موفقیت انجام ایمپلنت

درصد موفقیت انجام ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد که در بیماران مختلف متفاوت است. حتی این مسئله در مورد کاشت دندان در فک بالا و پایین نیز تفاوت دارد. به طور متوسط میزان موفقیت ایمپلنتهای دندانی ۹۵% گزارش شده است.

کاشت

بهترین زمان کاشت ایمپلنت

بهترین حالت و زمان کاشت دندان ، کاشت ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان است ، در صورتی که دندان از دست رفته ، عفونی نباشد و مقدار زیادی استخوان در اثر عفونت از دست نرفته باشد ، شانس زیادی برای برای جایگزینی همزمان ایمپلنت وجود دارد.

قیمت انواع ایمپلنت دندان

در ابتدا شاید به نظر برسد هزینه های درمان ایمپلنت نسبت به درمانهای دیگر جایگزین دندان زیاد باشد اما اگر بررسی کرده باشید ، خواهید دید در دراز مدت به نفع شما خواهد بود.

در مقابل مزایایی که ایمپلنت در اختیار شما قرار خواهد داد قیمت ایمپلنت ناچیز خواهد بود.

ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته میباشند که بصورت روکش تک دندان و یا چند دندان و یا حتی پایه ای برای دندان متحرک عمل میکند.

هدف از کاربرد ایمپلنت های دندانی پیشگیری از تحلیل پیشرونده استخوان فک ، ارتقا سلامت عمومی ، جویدن مناسب تر ، تکلم بهتر و ارتقا زیبایی است.

تحلیل لستخوان فک

روند معمولی جراحی ایمپلنت و مراحل بعدی آن و تحویل پروتز

بعد از جراحی ایمپلنت در جلسه اول و کشیدن بخیه‌ها بعد از 1 هفته ، بیمار حداقل یک بار در ماه برای ویزیت مجدد می‌آید و تقریباً می‌توان بعد از 3 ماه (بستگی با شرایط جراحی) برای بستن هیلینگ بیمار مراجعه کند (فاز دوم) و تقریباً بعد از 3 هفته بعد می‌توان قالبگیری را انجام داد و نهایتاً بعد از تقریباٌ 2 هفته بعد از آن پروتز را به بیمار تحویل داد.

نیاز به رادیوگرافی تخصصی برای جراحی ایمپلنت

به غیر از گرافی پانورکس که نشان دهند مطالعات اولیه می‌باشد احتیاج به گرافی CBCT که بسیار دقیق‌تر طول و عرض و نواحی فرورفتگی استخوان را نشان می‌دهد لازم می‌باشد.

 

دکتر الهام وزیری نهاد

جراح متخصص بیماری های لثه و ایمپلنت

مراقبت‌های بعد از جراحی ایمپلنت

گذاشتن پک یخ بر روی ناحیه جراحی برای جلوگیری از تورم و خونریزی (بعد از 1 دقیقه گذاشتن باید 1 دقیقه پک یخ را برداشت)

در چند روز اولیه از غذاهای نرم و جلوگیری از فشار بر روی ناحیه جراحی شده در ساعت اولیه استفاده شود.

از کشیدن سیگار و الکل و دیگر مواردی که موجب جلوگیری از ترمیم زخم می‌شود خودداری شود.

شستشوی دهان از روز بعد از جراحی انجام می‌گیرد.

ایجاد تورم بعد از جراحی طبیعی می‌باشد و معمولاً بعد از 48 ساعت مشکل تورم برطرف می‌گردد.

معمولاً بعد از جراحی در روز اول احساس ترشح و خونابه در داخل دهان می‌تواند وجود داشته باشد که جای نگرانی ندارد که البته شستشوی مکرر دهان در روز اول این کار را تشدید می‌کند و باید شستشوی دهان فردای بعد از جراحی صورت گیرد.

قیمت ایمپلنت دندان

جنس ایمپلنت

قیمت انواع ایمپلنت دندان در بازار متفاوت است اما قطعا برند های اروپایی تاریخچه بهتری را در کاشت دندان ایمپلنت دارند ، برای انتخاب ایمپلنت دندان خود به متخصص ایمپلنت اعتماد کنید.

ایمپلنت آمریکایی اينترالاک

ایمپلنت آمریکایی بايوهورايزن

ایمپلنت CMI کره ای

ایمپلنت دندان حداکثر زیبایی و جویدن را به شما هدیه می کند ، نیاز به تراش دندان های مجاور ندارد و درست مثل یک دندان که ریشه دارد عمل می کند. ایمپلنت به شما آرامش و راحتی را بر می گرداند.

ایمپلنت ها به جای دندانی که از بین رفته اند جایگزین می شوند. این دندان ها مثل دندان های دائمی شما زیبایی مطلوبی دارند و شما از اینکه دوباره چندین دندان خود را بدست آورده اید راضی خواهید بود و لبخند شما زیبا تر از گذشته خواهد شد.

در صورت بی دندانی کامل هم می توان از ایمپلنت دندان استفاده کرد.

در مواردی که کل دندان ها را نداشته باشید و امکان استفاده از تعداد زیاد ایمپلنت موجود نباشد، می توان با قرار دادن ۴ یا ۵ ایمپلنت از آنها به عنوان پایه دست دندان استفاده کرد تا دیگر دست دندان شما در دهانتان جا به جا نشود و احساس راحتی بیشتری داشته باشید. به این نوع کاشت دندان اوردنچر می گویند.

ایمپلنت کامل فک

ایمپلنت کاملا شبیه دندان خودتان خواهد بود و از آنجا که با استخوان فک درگیر می شود ، مانع از تحلیل استخوان و تحلیل لثه می شود که در سایر روش های قبلی ( دست دندان و یا بریج ) از عوارض این درمان ها می باشد.

حفظ ساختمان دندان های مجاور با ایمپلنت دندان

در روش ایمپلنت ، دندان های مجاور تراشیده نمی شوند و دچار پوسیدگی های بعدی نخواهند شد.

ایمپلنت دندان قابل اعتماد

درصد موفقیت ایمپلنت های دندانی بسیار بالا است و بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان از دست رفته شما است. بر خلاف ادعاهای خلاف واقع گذشته در این رابطه ، درصد موفقیت ایمپلنت نسبت به سایر روش های جایگزینی دندان ، بسیار بالاتر است و از آنجا که بدنه ایمپلنت از تیتانیم خالص ساخته می شود ، واکنشی به صورت رد پیوند وجود نخواهد داشت.

ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است

کاندیدای ایده آل برای ایمپلنت کسی است که از نظر سلامت عمومی در شرایط مناسبی باشد و میزان استخوان کافی برای نگاهداری ایمپلنت داشته باشد و لثه های سالم و عاری از التهاب داشته باشد.

در صورتیکه بیماری لثه داشته باشید باید ابتدا توسط متخصص لثه ( پریو ) بیماری برطرف شود و سپس شما به مانند یک فرد سالم می توانید از ایمپلنت استفاده کنید.

مراقبت های پس از درمان ایمپلنت دندان

همانطور که دندان های شما نیاز به مراقبت در خانه ( انجام مسواک صحیح ) و نیز مراجعه مستمر خواهد داشت در رابطه با ایمپلنت نیز همین قانون وجود دارد. در صورت مراقبت مناسب و مراجعه منظم به دندانپزشک که با توجه به شرایط شما تنظیم می شوند ، همواره می توانید ایمپلنت و دندانی محکم ، زیبا و کارآمد داشته باشید.

سن مناسب ایمپلنت دندان

برای ایمپلنت دندان باید تا سن 18 سالگی صبر کرد تا اسکلت صورت شکل کامل خود را بگیرد در غیر این صورت ممکن است در آینده ایمپلنت کوتاه تر به نظر برسد.

در بعضی موارد مثلا اگر چند ایمپلنت در یک ناحیه کاشته شده باشد و پروتزی به شکل بریج روی ایمپلنت ها نصب شده باشد مقاومت بریج مانع از رشد اسکلتال در آن ناحیه میشود و بنابر این بیمار دچار دفرمتی صورت میشود ولی پس از سن 18 سالگی هیچ محدودیت وجود ندارد و تا هر سنی میتوان ایمپلنت انجام داد.

در سنین پایین تر برای تک دندان می شود ایمپلنت انجام داد ولی باید پروتز ایمپلنت پس از 18 سالگی تعویض شود تا اندازه آن با دندان های مجاور تناسب داشته باشد.

نکاتی در مورد بیماران سیستمیک قبل از کاشت ایمپلنت

بیماران سکته قلبی و بیمارانی که جراحی‌ بای پس داشته‌اند باید حداقل 6 ماه از جراحی یا سکته قلبی گذشته باشد و برای بیماران دیابتی باید قند ناشتای خون شان بالاتر از 250 نباشد و دائماً قند خون تحت کنترل باشد و بخصوص بهداشت داخل دهان به طور جدی پیگیری گردد و با توجه به شرایط فوق منعی برای جراحی ایمپلنت بیماران فوق وجود ندارد.

مدت لازم برای جوش خوردن ایمپلنت چه مدت است؟

مدت لازم برای جوش خوردن ایمپلنت و ادامه مراحل بعدی درمان بستگی به عوامل، نوع و تراکم استخوان و یا استفاده از انواع گرافت استخوان دارد ولی به طور کلی این زمان برای فک پایین 3 ماه و برای فک بالا 4 ماه می‌باشد.

درباره ایمپلنت دندانی اطلاعات بیشتری می خواهید؟

اگر درباره ایمپلنت سوالی دارید بهتر است پرسش های متداول درباره ایمپلنت دندانی را مطالعه نمایید. اگر پرسش شما در لیست پاسخ ها نیست با ما تماس بگیرید و راهنمایی بخواهید.

پرسش های متداول درباره ایمپلنت دندان

شرایط ایده آل بهره مندی از درمان ایمپلنت دندان چیست؟

سن بالای 18 سال و نداشتن مشکل حاد سیستم ایمنی بدن شرایط دریافت ایمپلنت است ، هر چند با مراقبت و تحت بازدید منظم متخصص می توان در هر حالتی از درمان ایمپلنت بهره برد.

سن مناسب جراحی ایمپلنت دندان چه سنی است؟

سن مناسب برای جراحی ایمپلنت 18 سالگی به بالا می‌باشد و از این سن به بالا هیچ محدودیت سنی وجود ندارد

امکان موفقیت ایمپلنت چقدر است؟

موفقیت ایمپلنت که بستگی به شرایط استخوانی و دیگر عوامل دارد در حدود 95‌% می‌باشد.

با از دست دادن دندان و خالی ماندن جای آن ، بدن انسان واکنش نشان می دهد و بدلیل بی استفاده ماندن استخوان آن ناحیه بی دندان ، روند کاهش را شروع می کند ، برای کاشت دندان شما نیاز به پیوند استخوان دارید تا کمبود و تراکم استخوان را جبران کنید.

TOP