کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر روشی بدون ضرر برای دندان و جهت زیبایی لبخند شما می باشد. کامپوزیت ونیر جهت اصلاح طرح لبخند مورد استفاده می باشد. در این روش دندانپزشکی زیبایی جنس مواد ، هنر و تکنیک دندانپزشک زیبایی نتیجه مطلوب را به همراه دارد.

امروزه با استفاده از کامپوزیت ونیر می توان یکی از بهترین درمان ها را برای ایجاد لبخندی زیبا در بیماران به کار گرفت.

کامپوزیت ترکیبی از مواد زمینه ای هستند که در اثر ترکیب ذراتی به نام فیلر به استحکام بالایی دست خواهند یافت.

کامپوزیت ونیر در واقع یک ترکیب خمیری شکل است که توسط تابش نور در طول موج خاص به صورت سفت و سخت در خواهد آمد. بعد از سفت شدن آن بوسیله پولیش دادن به شکل مناسب تبدیل می شود.

موارد کاربرد کامپوزیت ونیر

یکی از کاربردهای کامپوزیت ونیر را شاید پر کردن دندان های خلفی دانست.

در واقع با استفاده از این ماده خمیری شکل و توسط تابش نور به عنوان ماده پر کننده دندان ها استفاده می شود.

برخی از کامپوزیت ها البته برای زیبایی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند که تعداد آنها بسیار محدود است. در واقع به صرف اینکه هر کامپوزیتی که سفید است و یا مستحکم است نمی توان از آن در کارهای زیبایی دندان استفاده کرد.

برای انجام لبخند هالیوودی استفاده از کامپوزیت دندان بهترین نتیجه را به همراه دارد.

از آنجا که در این روش دندانپزشکی زیبایی دندان ها تقریبا تراش نمی خورند کامپوزیت دندان را به روش بدون ضرر می توان دسته بندی کرد.

استفاده از کامپوزیت ونیر جهت پر کردن دندان ها

در گزشته از ماده تیره رنگ ( آمالگام ) برای پر کردن دندان ها استفاده میشد ، این مواد نا زیبا بودند اما امروزه می توان با استفاده از مواد همرنگ دندان کامپوزیتی ضمن بازگردادن زیبایی دندان ها انتظار استحکام بیشتری را از مواد کامپوزیتی داشت.

مزایا کامپوزیت ونیر

طول عمر بالا و پایین بودن قیمت را می توان از مزایای اصلی این روش نام برد ، همچنین انجام این درمان تنها در یک جلسه یکی دیگر از مزایا کامپوزیت وینر دندان است.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...