اوردنچر

حتما افرادی را میشناسید که از دندان مصنوعی استفاده می کنند. اگر با آنها درباره دندان مصنوعی گفتگوی صمیمانه ای داشته باشید متوجه می شوید برای صحبت کردن و غذا خوردن با دندان مصنوعی مشکلات زیادی دارند و دندانشان دائما از جای خود تکان میخورد ، حتی برخی افراد از موقعیت های اجتماعی دوری میکنند چون نگران در آمدن دندان مصنوعی هنگام صحبت کردن یا خندیدن هستند.

اما در دندانپزشکی مدرن دیگر استفاده از دست دندان مصنوعی با توجه به مشکلات استفاده از آن توصیه نمی شود. راه حل قطعی بی دندانی استفاده از ایمپلنت دندان است.

اوردنچر چیست؟

اوردنچر اصطلاحی برای دست دندان یا پروتزی است که پس از انجام ایمپلنت روی پایه های نگه دارنده یا همان ایمپنت قرار می گیرد ، در واقع دندان مصنوعی با پشتیبانی ایمپلنت ، این پروتز می تواند به واسطه نوع پروتز و پایه انتخاب شده متحرک یا ثابت باشد.

اوردنچر و ایمپلنت برای سلامتی شما

در هر حال استفاده از ایمپلنت بجای دست دندان مشکلاتی مانند لقی دندان و بهداشت نامناسب آن را از بین می برد ، تغزیه مناسب به واسط استفاده از اوردنچر و جلوگیری از تحلیل استخوان و لثه از مزایای اصلی این روش درمان بی دندانی محسوب می گردد.

البته اگر استخوان کافی و شرایط انجام ایمپلنت کامل فک را داشته باشید قطعا انجام ایمپلنت با شرایطی متفاوت انجام میپذیرد.

[ratings]

ایمپلنت

فیکسچر یا پایه ایمپلنت کاشته شده در فک بیمار جهت اوردنچر

پروتز

پروتز ، دندان مصنوعی که قرار است روی ایمپلنت کاشته شده نصب شود

استات آباتمنت

استات آباتمنت کمک می کند پروتز قابلیت متحرک داشته باشد و در صورت نیاز از پایه ایمپلنت جدا شود

فک پایین

نمایش کاشت دندان در اوردنچر فک پایین ، البته اوردنچر در فک بالا نیز کاشته می شود

بازسازی کامل فک بی دندان با اوردنچر

بی دندانی کامل فک بالا و پایین با هم یا به تنهایی منجر به مشکلات بسیار زیادی می شود. جویدن و صحبت کردن از مشکلات اصلی بیماران بی دندان می باشد. از آنجا که دندان ها که عامل اصلی پشتیبانی عضـلات صورت هستند دیگر وجود ندارد بیمار حالت صورت مسنی خواهد داشت. اوردنچر میله ای که به دو یا چهار ایمپلنت وصل است و باعث گیر مناسب پروتز می شود حتی شش یا هشت ایمپلنت می تواند بعنوان پایه های پروتز ثابت شود.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت پایه ای از جنس تیتانیوم که به جای ریشه دندان در فک بالا و پایین بیمار توسط متخصص ایمپلنت کاشته می شود.

TOP
مشاوره سریع در واتس اپ