آیا می توانید با ریزش شدید استخوان ، ایمپلنت دندان انجام دهید؟

آیا می توانید با ریزش شدید استخوان ، ایمپلنت دندان انجام دهید

 

بسیاری از افراد دچار نوعی از دست دادن استخوان می شوند که ناحیه زیر خط لثه را درگیر می کند ، اغلب به دلیل بیماری پریودنتال.

برای کسانی که از این نوع از دست دادن استخوان رنج می برند ، آنها با مشکلات جدی سلامتی و کیفیت زندگی که می تواند باعث شود آشنا هستند.

کسانی که از ریزش شدید استخوان رنج می برند اغلب دارای مشکلات دهان و دندان نیز هستند و این به لیست مشکلات پزشکی اضافه می شود. م

شکلات مربوط به خوردن باعث می شود که بیماران از سو mal تغذیه رنج ببرند ، فقط سلامتی کلی آنها را بدتر می کند. وقتی کسی با دندان های خود مشکل دارد ، پزشکان اغلب ایمپلنت دندان را در نظر می گیرند. متأسفانه ، بیماران با کاهش شدید استخوان در فک ، استخوان کافی ندارند تا ایمپلنت ها به طور ایمن جاسازی شده باشند.

به این بیماران اغلب گفته می شود که واجد شرایط کاشت نیستند.

خوشبختانه هنوز تکنیک هایی وجود دارد که امکان کاشت را حتی با کمبود استخوان در فک فراهم می کند. یکی از این گزینه ها استفاده از ایمپلنت های ضایگوماتیک است، که می تواند به بیمارانی که از دست دادن قابل توجه استخوان رنج می برند کمک کند  کیفیت زندگی خود را  به حالت عادی برگردانند.

آیا می توانید با ریزش شدید استخوان ، ایمپلنت دندان انجام دهید

 

توسعه ، ساختار و استفاده از ایمپلنت های زایگوماتیک

ایمپلنت های زیگوماتیک ، ایمپلنت های دندانی است که در یک منطقه جداگانه از ساختار استخوان بیمار قرار می گیرد.

از آنجا که ممکن است از دست دادن استخوان برای رویکرد معمول کاشتن آنها در استخوان مستقیماً در زیر خط لثه بسیار زیاد باشد ، ایمپلنت های ضایگوماتیک به سادگی ایمپلنت ها را در مکان دیگری قرار می دهند.

 

برای کسانی که واجد شرایط هستند ، این یک پروتز ثابت است که می تواند برای کمک به بیمارانی که از دست دادن استخوان رنج می برند ، قرار گیرد. بیمارانی که قبلاً مایل به کاشت دندان بودند ممکن است شنیده باشند که می توانند از یک سری پیوند استخوان برای بازگرداندن قسمت عمده ای از ساختار استخوان کسی استفاده کنند ، اجازه می دهد بعد از پایان این سری از عمل ، کاشت ها قرار داده شود.

متأسفانه ، این اغلب به چندین روش انجام می شود که ممکن است منجر به عوارض جانبی و عوارض شود. گزینه قرار دادن ایمپلنت در زایگوم گزینه ای جایگزین برای مجموعه اقدامات لازم برای تکمیل پیوند استخوان در جراحی برای بیماران فراهم می کند.

 

مزایای عملکردی استفاده از ایمپلنت های زایگوماتیک

گذاشتن این ایمپلنت ضایگوماتیک فواید بی شماری دارد. فشرده سازی بافت نرم در این ناحیه از صورت وجود ندارد ، به این معنی که راحتی آن برای بیمار بسیار بیشتر از پیوند استخوان خواهد بود. این امر به این دلیل است که ایمپلنت ها برای پشتیبانی ساختاری به بافت نرم متکی نیستند و فاکتور فشاری را که ممکن است با گزینه های دیگر وجود داشته باشد از بین می برند.

بعلاوه ، وقتی کسی صحبت می کند ، سیستم پشتیبانی ساختاری حرکت نخواهد کرد. این بدان معنی است که افراد می توانند راحت تر و با اطمینان بیشتری صحبت کنند و منجر به بهبود عزت نفس کلی می شوند.

با یک روش کوتاه تر که با ویزیت کمتر انجام می شود ، این به معنای گذراندن وقت کمتر در دفتر و روزهای کمتری از کار است. مطالعات انجام شده وجود دارد نشان می دهد که به نظر می رسد به طور کلی ایمپلنت های ضایگوماتیک  مشابه سطح عملکرد بالینی برای ایمپلنت های دندانی سنتی. یک گزینه سریعتر برای قرار دادن ایمپلنت ها به معنای بازگشت سریعتر به کیفیت عادی زندگی است.

 

مزایای جراحی قرار دادن ایمپلنت در Zygoma

 

ایمپلنت های ضایگوماتیک طی چند دهه گذشته به دقت اصلاح و اصلاح شده اند تا عملکرد آنها در حین جراحی و بعد از آن بهبود یابد.

این ایمپلنت ها برای لنگر انداختن در ناحیه زایگوم صورت طراحی شده اند و گزینه ای موثر برای درمان افرادی است که از دست دادن استخوان تشخیص داده شده اند و این ممکن است مانع از کاشت دندان های سنتی برای بسیاری از افراد شود .

ایمپلنت های زیگوماتیک دارای بدنه ایمپلنت بدون نخ هستند که برای کار با بافت نرم این ناحیه ساخته شده است.

 

چندین مزیت این کاشتهای ضایگوماتیک برای اقدامات جراحی و بهبودی وجود دارد. اول ، این ایمپلنت ها دارای درجه بالایی از ثبات اولیه هستند.

این برای عملکرد آنها مهم است. در مرحله بعدی ، این ایمپلنت ها با بافت نرم بدن به خوبی ارتباط برقرار می کنند و احتمال عوارض یا ناراحتی بعد از عمل را کاهش می دهند.

سرانجام ، این ایمپلنت ها دارای یک جفت زاویه هستند که به روش جراحی کمک می کنند. همه این مزایا هم برای پزشکان متخصص و هم برای بیماران حیاتی است و برتری خود را نسبت به سری سنتی پیوند استخوان نشان می دهد.

 

انتخاب برای بهبود کیفیت زندگی

از آنجا که تحقیقات بیشتری در مورد استفاده از این ایمپلنت های ضایگوماتیک دندانی انجام شده است ، آنها به سرعت به استاندارد طلایی درمان برای کسانی که از دست دادن استخوان رنج می برند تبدیل شده و مانع از ایجاد ایمپلنت های دندانی سنتی می شود.

بدون این گزینه جدید ایمپلنت دندانی ، تعداد بی شماری از بیماران باید ماه ها منتظر بمانند تا ایمپلنت خود را انجام دهند ، یک سری روش های تهاجمی و ناخوشایند پیوند استخوان را برای کمک به افزایش حجم استخوان در صورت آنها انجام می دهند تا ایمپلنت های معمولی دندان قرار داده شود.

 

اکنون ، با امکان کاشت ضایعه ، بیماران می توانند از این پیوندهای دردناک جلوگیری کنند. این به معنای زمان درمان بسیار کوتاهتر همراه با  بهبود  نتایج جراحی ، عملکرد و زیبایی است.

در نتیجه ، ایمپلنت های ضایگوماتیک راهی برای بهبود کیفیت زندگی بیماران ارائه می دهند. این ایمپلنت ها همان مزایای ایمپلنت های دندانی سنتی را به بیماران ارائه می دهند و بیمار می تواند از این طریق درمان شود.

پس از اتمام عمل ، بیماران دیگر از نظر خوراکی معلول نیستند. این ایمپلنت ها می توانند بسیاری از مشکلات اجتماعی ، عملکردی و روانی ناشی از تحلیل فک بالا را درمان کرده و از آن جلوگیری کنند.

به یک معنا ، گزینه های درمانی ضایگوماتیک کیفیت زندگی کسی را به حالت عادی برگردانند. در نتیجه ، تعداد بی شماری از بیماران از این گزینه درمانی بهره مند شده اند.

مقالات جدید

ایمپلنت دندان

جایگزین بدون نقص و همیشگی دندان های از دست رفته توسط متخصص ایمپلنت

مشاوره سریع در واتس اپ