جوانب مثبت و منفی ایمپلنت دندان در کلینیک دکتر الهام وزیری

جوانب مثبت و منفی ایمپلنت دندان در کلینیک دکتر الهام وزیری

ایمپلنت دندان در کلینیک دکتر وزیری روشی طولانی مدت و مقرون به صرفه برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. این روش مورد پسند بسیاری از بیماران ما است و شامل اتصال پیچ به استخوان فک و پوشاندن آنها با دندانهای مصنوعی متناسب با رنگ است.

ایمپلنت های دندانی براق در کلینیک دکتر وزیری یکی از مطمئن ترین روش ها هستند اما مانند هر نوع روش درمانی ، ممکن است برای شما مناسب نباشد.

اگر می خواهید در مورد اینکه آیا کاشت دندان در کلینیک دکتر وزیری راه حل مناسب شما است بیشتر بدانید ، لیست جوانب مثبت و منفی ما را بخوانید و برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

جوانب مثبت و منفی ایمپلنت دندان

از نظر زیبایی شناسی خوشایند هستند

بسیاری از افراد ایمپلنت های دندانی را انتخاب می کنند زیرا مانند دندان های واقعی ظاهر ، احساس می کنند و عمل می کنند. تاج ها یا پروتزهای مصنوعی که در بالای ایمپلنت قرار می گیرند با رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت دارند و تشخیص دندان طبیعی و طبیعی را دشوار می کند.

 

آنها با دوام هستند

ایمپلنت ها مستقیماً داخل فک قرار داده می شوند و سپس برای حدود شش ماه باقی می مانند تا به استخوان متصل شوند. این یک پیوند بسیار محکم و بادوام ایجاد می کند که می تواند به اندازه دندان های طبیعی مقاوم باشد.

اگر از آن مراقبت شود ، کاشت دندان بسته به دائمی یا نیمه دائمی بودن می تواند تا بیست سال دوام داشته باشد.

 

آنها استخوان فک را حفظ می کنند

وقتی دندان می افتد ، ساختار استخوانی که از آن پشتیبانی می کرد می تواند با انتقال مواد مغذی به سایر قسمت های بدن شروع به از بین رفتن کند.

اگر چندین دندان از بین برود ، این می تواند ساختار کل صورت و استخوان فک را به خطر بیندازد. کاشت دندان از ریشه طبیعی دندان تقلید می کند و بنابراین استخوان فک را به تولید مواد مغذی همانند دندان واقعی ترغیب می کند.

 

آنها عملکرد خوبی دارند

از دست دادن دندان ها می تواند بر جویدن و گفتار تأثیر بگذارد. گفتار می تواند شلتر شود و جویدن بسیار دشوار شود ، به همین دلیل گاهی اوقات کاشت دندان توصیه می شود زیرا می تواند گفتار و جویدن مناسب را بازیابی کند.

 

تمیز کردن آنها آسان است

از کاشت دندان می توان مانند دندان های طبیعی مراقبت کرد. آنها می توانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم را تحمل کنند و نیازی به برداشتن آنها قبل از این نیست.

 

ممکن است هزینه بر باشند

ایمپلنت های دندانی یکی از مقرون به صرفه ترین و قابل اطمینان ترین روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته است اما به همین دلیل هزینه بالایی دارند. گرایش آنها کمی بیشتر از دندانهای مصنوعی است اما معمولاً توسط اکثر بیماران ترجیح داده می شوند.

 

متناسب بودن آنها ممکن است مدتی طول بکشد

مهم است که ایمپلنت ها با استخوان فک جوش بخورند و این فرآیند معروف به استخوان سازی می تواند تا شش ماه طول بکشد. روند بهبود می تواند طولانی باشد اما پس از بهبود ، می تواند برای دهه ها ادامه یابد.

 

آنها برای همه مناسب نیستند

برای قرار دادن ایمپلنت ها ، به مقدار کافی استخوان سالم نیاز است. بیمارانی که فاقد این مورد هستند برای این روش مناسب نخواهند بود. به همین ترتیب ، بیماران مبتلا به پوکی استخوان یا دیابت نیز مجاز به دریافت آنها نخواهند بود.

 

این شامل جراحی است

با توجه به ماهیت این روش ، نصب ایمپلنت های دندانی نیاز به جراحی دارد که می تواند ترسناک و دلهره آور باشد. مانند هر روش جراحی ، ممکن است عوارضی بوجود آید ، از جمله تورم ، آسیب عصبی ، آسیب های سینوسی و درد و حساسیت دندان اما این عوارض جانبی بالقوه غیر معمول است و معمولاً قابل کنترل است.

مقالات جدید

ایمپلنت دندان

جایگزین بدون نقص و همیشگی دندان های از دست رفته توسط متخصص ایمپلنت

مشاوره سریع در واتس اپ