ایمپلنت دندان با بیهوشی انجام می شود؟ بررسی انواع بیهوشی در کاشت ایمپلنت

آرام بخشی برای ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت های دندانی یکی از روش های جدید و محبوب برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته است. به طوری که با داشتن ویژگی های منحصر به فرد و عملکرد مطلوب مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و شاهد استفاده از این روش در کلینیک ها و مطب های تخصصی دندانپزشکی هستیم. در این میان ایمپلنت با بیهوشی نیز همان طور که در مقاله ایمپلنت دندان چیست؟ گفتیم یکی از روش های درمانی نوین جهت کاشت ایمپلنت های دندانی می باشد و بعضی از بیماران خواستار این روش برای کاشت ایمپلنت هستند. به نظر شما کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی چگونه است؟ چه افرادی کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان با بیهوشی هستند؟ ایمپلنت با بیهوشی چه مزایای دارد؟

در صورتی که قصد کاشت ایمپلنت های دندانی دارید، برای یافتن پاسخ سؤالات فوق و آشنایی بیشتر با ایمپلنت دندان با بیهوشی ما را تا پایان همراهی کنید.

ایمپلنت دندان با بیهوشی

ایمپلنت با بیهوشی چگونه است؟

ایمپلنت دندان با بیهوشی یا سدیشن (Sedation) یکی از روش های نوین کاشت دندان است. بعضی از افراد به دلیل ترس و اضطراب نسبت به جراحی و کاشت ایمپلنت های دندانی، از این روش مؤثر برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته شان امتناع می ورزند. به همین سبب کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی بهترین گزینه خواهد بود. تا در بیهوشی و آرامش کامل کاشت دندان توسط دندانپزشک انجام شده و بیمار بدون هیچگونه نگرانی، ترس و استرس از ایمپلنت های دندانی زیبا، با کیفیت و با دوام بهره مند گردد. شما نیز اگر جز این دسته از افراد هستید، می توانید با مراجعه به بهترین کلینیک مرکز ایمپلنت دندان در تهران ،کاشت ایمپلنت دندان با آرام بخشی (سدیشن) را انجام دهید.

نحوه انجام ایمپلنت دندان با بیهوشی

برای کاشت ایمپلنت با بیهوشی یک نفر به تیم جراحی اضافه می شود. در واقع برای کاشت ایمپلنت های دندانی با آرام بخشی، یک پزشک متخصص بیهوشی به تیم دندانپزشکی ملحق خواهد شد. تا هنگام جراحی با استفاده از تجهیزات و مواد بیهوش کننده، بیمار را به خواب مصنوعی ببرد. البته باید توجه داشته باشید که این روش بیهوشی کاملاً با بیهوشی های بیمارستانی متفاوت است و به عنوان یک روش جدید، هیچگونه عوارضی برای بیمار در پی نخواهد داشت. بنابراین با خیال آسوده می توانید برای غلبه بر ترس و استرس ناشی از جراحی های دندانپزشکی، کاشت ایمپلنت با سدیشن را تجربه کنید.

بیهوشی برای ایمپلنت دندان

انواع بیهوشی برای کاشت ایمپلنت

با توجه به شرایط جسمی بیمار و همچنین وضعیت دهان و دندان روش های مختلفی برای کاشت ایمپلنت با بیهوشی وجود دارد. در این خصوص انواع بیهوشی برای کاشت ایمپلنت های دندانی به شرح زیر عبارت است از:

۱.بی حسی موضعی

بی حسی موضعی یکی از رایج ترین انواع بیهوشی برای کاشت ایمپلنت های دندانی است. بدین صورت که دندانپزشک با تزریق داروی بی حس کننده در ناحیه لثه و استخوان فک، جراحی و کاشت ایمپلنت را انجام می دهد. اما باید توجه داشته باشید که این روش نیز برای افرادی که نسبت به کاشت ایمپلنت استرس و اضطراب دارند، مناسب می باشد. اما کارایی آن به هیچ عنوان با بیهوشی یا سدیش قابل مقایسه نیست.

۲.بیهوشی با اکسید نیتروژن

اکسید نیتروژن یکی از انواع بیهوشی است، که برای حفظ آرامش بیمار حین کاشت ایمپلنت با بیهوشی مورد استفاده قرار می گیرد. البته در این نوع بیهوشی بیمار هوشیار و بیدار می باشد و بدین جهت صرفاً برای افرادی که دلهره و ترس خفیف دارند، مناسب خواهد بود. برای انجام این نوع بیهوشی دندانپزشک از ماسک مخصوص برای استنشاق گاز اکسید نیتروژن توسط بیمار استفاده می کند. تا بیمار به یک خواب مصنوعی فرو برود و بدین شکل بتواند کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی را انجام دهد. خاطر نشان می شود به دلیل استشمام گاز اکسید نیتروژن، این نوع بیهوشی به افراد مبتلا به مشکلات تنفسی و ریوی توصیه نمی شود. بنابراین اگر جز این دسته از افراد هستید می بایست یک روش دیگر را برای کاشت ایمپلنت با آرام بخشی انتخاب کنید.

۳.بیهوشی عمومی

در بعضی موارد کاشت ایمپلنت، شدت استرس و اضطراب بیمار به حدی است که روند درمان را تحت شعاع قرار می دهد. به نحوی که دندانپزشک را از انجام جراحی و کاشت ایمپلنت باز می دارد. در این گونه موارد برای انجام جراحی و کاشت ایمپلنت و همچنین تضمین کیفیت و موفقیت آن از بیهوشی عمومی استفاده می شود. بدین صورت که پزشک متخصص بیهوشی به تیم دندانپزشکی ملحق شده و متناسب با سن، میزان استرس بیمار و مدت زمان درمان از مقدار مشخصی داروی بیهوش کننده استفاده می نماید. در این نوع کاشت ایمپلنت با بیهوشی، بیمار کاملاً آرام بوده و به خواب کامل فرو می رود. از این رو فرد متوجه هیچ یک از مراحل کاشت ایمپلنت نمی شود و دندانپزشک نیز می تواند با دقت و در کمال آرامش به انجام جراحی بپردازد.

پیش از معرفی مزایای ایمپلنت دندان با بیهوشی از شما دعوت می کنیم به مقاله بهترین سن ایمپلنت دندان هم سر بزنید.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی

کاشت ایمپلنت های دندانی با بیهوشی به عنوان یکی از روش های نوین مزایای متعددی را برای بیماران به همراه دارد. البته این روش صرفاً برای افرادی که نسبت به کاشت ایمپلنت استرس دارند، نیست و همه بیماران برای بهره مندی از مزایای آن می توانند ایمپلنت دندان با بیهوشی را انتخاب کنند. بدین منظور مزایای کاشت ایمپلنت با بیهوشی به قرار زیر است:

  • کاهش تعداد جلسات کاشت ایمپلنت؛ با توجه به اینکه بیمار به خواب مصنوعی فرو می رود، دندانپزشک می تواند بازه زمانی جراحی را افزایش داده و بدین ترتیب تعداد جلسه کاشت ایمپلنت های دندانی کاهش پیدا می کند.
  • کاشت دندان طراحی لبخند بدون استرس و اضطراب، به راحتی انجام می شود.
  • بیماران با اشتیاق بیشتر و بدون هیچگونه نگرانی می توانند روند درمان و کاشت ایمپلنت را ادامه دهند.
  • کاشت ایمپلنت به صورت مرتب، در جلسات معین و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.

 

 

کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی

قبل از ادامه مطلب ایمپلنت دندان با بیهوشی توجه شما را به مقاله ایمپلنت فوری جلب می کنیم.

سخن پایانی

کاشت ایمپلنت با بیهوشی یکی از روش های جدید و کاربردی برای افرادی است که نسبت به درمان های دندانپزشکی استرس و اضطراب دارند. تا در کمال آرامش و خواب مصنوعی بتوانند جراحی و کاشت ایمپلنت را انجام دهند. علاوه بر دندانپزشک نیز با مشاهده آرامش و راحتی بیمار، بهتر می تواند روند جراحی و کاشت دندان را ادامه دهد. بنابراین این روش کاشت ایمپلنت های دندانی را جدی بگیرید و برای انجام آن به مراکز تخصصی دندانپزشکی با آرام بخشی مراجعه کنید. در این راستا دکتر الهام وزیری نهاد متخصص بیماری های لثه و ایمپلنت دندان نیز کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی را انجام می دهد. بنابراین در صورت تمایل با برقراری تماس با کارشناسان وب سایت دکتر الهام وزیری از خدمات تخصصی و حرفه مطب ایشان بهره مند گردید.

سوالات متداول:

۱.امکان کاشت ایمپلنت با بیهوشی برای همه دندان ها وجود دارد؟

بله، کاشت ایمپلنت دندان به بیهوشی هیچگونه محدودیت از نظر تعداد دندان ها و محل قرارگیری آنها ندارد. پس با خیال آسوده می توانید کاشت یک یا چند دندان را با این روش انجام دهید.

۲.جراحی پیوند لثه و بازسازی استخوان فک با بیهوشی امکان پذیر است؟

بله، این سری از جراحی های تکمیلی و پیش زمینه کاشت ایمپلنت نیز با بیهوشی اکسید نیتروژن و عمومی انجام می شود.

۳.هزینه کاشت ایمپلنت با بیهوشی چقدر است؟

هزینه کاشت ایمپلنت با براساس تعداد دندان های از دست رفته، وضعیت لثه، میزان تراکم استخوان فک، تعداد جلسات درمان و میزان تخصص دندانپزشک محاسبه می شود.  ضمن اینکه یک مبلغ تحت عنوان هزینه بیهوشی نیز به آن اضافه خواهد شد. در واقع هزینه ایمپلنت با بیهوشی به نسبت بیشتر از کاشت ایمپلنت های دندانی با بی حسی موضعی است.

 

مقالات جدید

ایمپلنت دندان

جایگزین بدون نقص و همیشگی دندان های از دست رفته توسط متخصص ایمپلنت

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره سریع در واتس اپ