پیوند استخوان

پیوند استخوانچگونگی کاشت ایمپلنت دندان بستگی به شرایط شما دارد ، به عبارت دیگر اگر شما استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت را ندارید ، ممکن است بتوانید از روش های ترمیم استخوان برای رفع مشکل خود استفاده کنید. این روش درمانی یک روش رایج است که در اصطلاح پیوند استخوان یا حجیم سازی نام دارد.

پیوند استخوان برای کاشت ایمپلنت دندان

اگر پیوند استخوان انجام شود ، شما بین چهار تا هشت ماه برای درمان قبل از کاشت دندان در استخوان فک خود زمان نیاز دارید. در طول این مدت شما می توانید از دندان مصنوعی یا پل (بریج) استفاده کنید و به همین خاطر دندان های از بین رفته شما جایگزین مناسب تا زمان کامل شده دوره بهبود خواهند داشت.

زیبایی و عملکرد ایمپلنت دندان برای افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند انکار ناپذیر است. عملکرد ایمپلنت درست همانند دندان طبیعی است و میزان موفقیت درمان ایمپلنت نیز قابل ملاحظه است. با این حال در برخی شرایط کاشت ایمپلنت مستلزم درمانهای دیگری پیش از جراحی ایمپلنت است که از جمله آنها میتوان به پیوند استخوان برای کاشت ایمپلنت دندان اشاره کرد.

بهتر است بدانید از دیگر خدمات مطب دندانپزشکی دکتر الهام وزیری نهاد آماده سازی بستر مناسب برای کاشت ایمپلنت مانند پیوند استخوان می باشد.

در صورتی که استخوان فک خیلی نازک ، کم تراکم و یا نرم باشد و نتواند ایمپلنت و نیروی بایتی که به آن وارد می شود را تحمل کند ، باید پیش از کاشت دندان ، پیوند استخوان برای کاشت ایمپلنت دندان صورت بگیرد. علت این است که اگر استخوان فک نتواند ایمپلنت را به خوبی پشتیبانی کند درمان با شکست مواجه خواهد شد.

پیوند استخوان چگونه است؟

پیوند استخوان

پیوند استخوان

در عمل پیوند استخوان جراح بخشی از استخوان ناحیه دیگری از بدن را برمی دارد و یا ممکن است از مواد استخوانی پیوندی دیگری استفاده کند. مواد پیوندی به استخوان فک اضافه میشوند. سپس باید چند ماه منتظر بمانید تا استخوان جدید تولید شده و استخوان فک به قدری تقویت و محکم شده باشد که بتواند ایمپلنت را محکم و بدون حرکت نگه دارد.

در صورتی که تنها به مقدار کمی پیوند نیاز داشته باشید این امکان وجود دارد که همزمان با پیوند استخوان ، جراحی ایمپلنت نیز انجام شود. تصمیم گیری در این باره به عهده متخصص ایمپلنت است. در صورتی که پیوند استخوان موفقیت آمیز باشد استخوان فک به قدری محکم میشود که ایمپلنت را پشتیبانی کند.

هنگامی که عمل پیوند کامل شد بقیه جراحی ایمپلنت انجام می شود.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...