اصلاح شکل و فرم دندان

دندان های برخی افراد دچار بد فرمی و بد شکلی مانند بد رنگی می باشد که نیاز به اصلاح شکل و فرم دندان ها به شدت احساس می شود ، در این میان روش های مختلف دندانپزشک زیبایی برای اصلاح و ترمیم دندان های این چنینی وجود دارد.

به طور مثال استفاده از مواد همرنگ دندان برای اصلاح شکل و فرم دندان ها ، لمینت دندان و روکش های تمام سرامیک از این قبیل روش ها برای اصلاح شکل و فرم دندان ها می باشند.

برخی افراد به واسطه سایدگی یا نقص ژنتیک دندان هایی خارج از حالت نرمال دارند که می توانند با یکی از روش های زیر زیبایی را به دندان های خود هدیه دهند.

روش ترمیمی برای اصلاح شکل و فرم دندان ها

روش ترمیمی با استفاده از مواد همرنگ دندان مانند کامپوزیت دندان یا لمینت دندان یکی دیگر از روش های عالی برای ترمیم و بهبود مشکلاتی مانند دندان های شکسته و یا سایش یافته می باشد.

این روش به دلیل عدم نیاز به تراش دندان محافظه کارانه می باشد ، طول عمر بالا ، رنگ طبیعی از مزایا این روش ها می باشد.

در صورت استفاده از روش لمینت دندان می توان رنگ طبیعی و عدم رنگ پذیری لمینت دندان را انتظار داشت.

روکش دندان

گاهی اوقات نسج ضعیف دندان حتی با وجود دندانی با ریشه سالم نمی توان از روش های کامپوزیت ونیر و لمینت دندان استفاده کرد ، در این حالت با استفاده از روکش دندان می توان دندان سیب دیده و تخریب شده را ترمیم کرد ، در این روش از روکش تمام سرامیک و یا فلزی برای پوشش کل دندان استفاده می شود.

جهت روکش دندان ابتدا دندان تراش می خورد سپس کلاهک روی دندان قرار میگیرد ، این روش منجر به استفاده طولانی مدت از دندان تخریب شده می شود.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...