شرایط ایمپلنت در افراد سیگاری با افراد غیر سیگار تفاوت چندانی ندارد جز اینکه بیماران سیگاری باید بدانند که مصرف سیگار باعث می شود که نگهداری ایمپلنت توسط بافت بدن ضعیف تر شود.

اگر فرد سیگاری مشکل بهداشتی نداشته باشد و از لحاظ کیفیت و کمیت استخوان مناسبی داشته باشد به شرط آنکه از سه هفته قبل از جراحی و سپس بعد از آن روزی چهار نخ بیشتر نکشند کاشت ایمپلنت مانع ندارد.

تاثیر سیگار بر بافت های مختلف اطراف ایمپلنت

تاثیر سیگار بر بافت های مختلف این است که ترکیب منوکسید کربن با گلوبول قرمز بسیار سریع تر از اکسیژن میباشد و از آنجاییکه برای بقای حیاط بافت احتیاج به اکسیژن است تا بطور مداوم سلول های جدید ساخته شود تا جایگزین سلول های از دست رفته بشوند جابجایی اکسیژن با منوکسید کربن باعث میشود ساخت و ساز سلول های جدید به مخاطره بیافتد و بافت نگه دارنده ایمپلنت رو به زوال برود و در نتیجه ثبات ایمپلنت در استخوان رفته رفته کاهش یابد.

بهتر است به طور کلی سیگار را ترک کنید ، ترک سیگار زندگی شاد تر ، سالم تر و خوشایندتری برای شما رقم میزند.

احتمال موفقیت درمان کاشت ایمپلنت چقدر است؟

پیش از هر چیز باید به خاطر داشته باشید کاشت ایمپلنت یکی از موفق‌ترین درمان‌های دندانپزشکی محسوب می‌شود. پژوهش‌ها نشان می‌دهند نرخ موفقیت ایمپلنت دندان بیش از ۹۵% است. با این حال در موارد نادر ممکن است استخوان به ایمپلنت جوش نخورد و ایمپلنت با شکست مواجه شود. حتی در چنین مواردی هنگامی که ایمپلنت جدید جایگزین می‌شود نرخ موفقیت آن بالاست.

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

پژوهش‌های بالینی و شواهد علمی نشان می‌دهند موفقیت بلند مدت ایمپلنت دندان در ۹۵ تا ۹۸% موارد بیش از ۵۰ سال است. این طول عمر بسیار بیشتر از روش‌های دیگر جایگزینی دندان‌های از دست رفته مانند بریج معمولی و دندان مصنوعی است.

ایمپلنت به صورتی طراحی شده است که می‌تواند تا آخر عمر به شما خدمت کند. عواملی مانند چکاپهای منظم دندانپزشکی و بهداشت دهان در دوام بیشتر ایمپلنت نقش دارند. انجمن دندانپزشکی آمریکا متوسط طول عمر بریج بر پایه دندان را ۱۰.۱ سال برآورد می‌کند و طبق پژوهش‌های علمی صورت گرفته احتمال موفقیت آن در مقایسه با ایمپلنت دندان بسیار کمتر است.

برخی پژوهش‌ها نشان می‌دهد نرخ موفقیت بریج دندان پس از ۱۰ سال تا حد چشمگیری کاهش می‌یابد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

۲ Comments to “ شرایط ایمپلنت در افراد سیگاری”

 1. Samyar says :

  با سلام قیمت و هزینه ایمپلنت کامل دندون چقدرمیشه، حدودا چقدر زمان میبره از شروع تا پایان کار. لطف کنید هزینه رو با احتساب دندونای روکش بفرمایید. با سپاس

  1. drvaziri says :

   ایمپلنت که با تخفیفمون تا پایان مهر ۹۶ شده ٢/٣٠٠ م

   با روکش این قیمت هستش

   جراحی ١ جلسه ١ ساعته زمان میبره