این نکته را باید مورد توجه قرار داد که پس از کشیدن دندان و فاصله ای که بین کاشت ایمپلنت اتفاق می افتد ممکن است فضای مناسب برای کاشت دندان از بین برود چون با نبود دندان ، دندان های مجاور بصورت کج باعث تنگ شدن فضای کاشت ایمپلنت می شوند. همچنین استخوان تحلیل می رود و فضای کاشت کاهش می یابد و فضای ایده آل برای یک واحد ایمپلنت را به حداقل میرساند.

اندازه مناسب ایمپلنت عرض 4 میلیمتر و طول 12 میلیمتر است. این سایز ایمپلنت میتواند مناسب جهت جایگزینی دندان مولر اول باشد و بنابر این میتواند جایگزین مناسب جهت همه دندانها محسوب شود.

هر چه فشار بر پروتز کمتر باشد سایز ایمپلنت میتواند کوچکتر باشد ؛ کوچکترین سایز ایمپلنت قطر 3 میلیمتر و طول 8 میلیمتر است.

ایمپلنت باریکتر از 3 میلیمتر مینی ایمپلنت نامیده میشود که برای اهداف کوتاه مدت استفاده میشود. مثلا ساخت پروتز موقت.

ایمپلنت با طول کمتر از 8 میلیمتر ایمپلنت کوتاه نامیده میشود که برای فضاهای کم ارتفا بکار میرود. اندازه ایمپلنت کوتاه 5 یا 6 و یا 7 میلیمتر است. استفاده از این ایمپلنت در فک بالا فایده ای ندارد چون تراکم استخوان در فک بالا کم است و طول کمتر از 13 میلیمتر برای فک بالا مطلوب نیست مگر آنکه تراکم استخوان خیلی خوب باشد و یا اینکه ارتفای استخوان اجازه استفاده از ایمپلنت طول مناسب را نداشته باشد.

حداقل ضخامت استخوان لازم در اطراف ایمپلنت 1 میلیمتر است هر چه اطراف ایمپلنت استخوان ضخیمتری باشد ماندگاری ایمپلنت بیشتر خواهد بود.
طول مناسب استخوان باید به اندازه ای باشد که ایمپلنت را پوشش دهد و در فک پایین 2 میلیمتر با کانال عصب تحتانی فکی فاصله داشته باشد.

فاصله با کانال به این منظور است که متراکم شدن استخوان در زیر ایمپلنت فشاری به کانال نیاورد.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...